Головна » 2015 » Листопад » 18 » Питання на районний синхрон 2015
12:57
Питання на районний синхрон 2015

Відповіді надсилати на адресу cdut_pobuzke@ukr.net до 16.30

Контактний тел.. 0673753122

Позначати назву школи, назву команди, клас, номер запитання 

 

Питання заочного туру.

 

  1. На початку XIX ст. в Англії склалися правила ідеального джентльмена. Що, згідно цих правил, джентльмен повинен був змінювати 6 раз на день?

 

  1. Якщо він встигає торкнутися землі, то одразу набуває статусу та цінності, а якщо не встигає, то він – ніщо та нічого не вартий. Назвіть його.

 

  1. Близько 100 років тому за допомогою цього у шведів в Граденбурзі проходили вибори бургомістра. Претенденти на посаду сідали навкруги столу та клали на нього бороди. Посередині стола розміщували Це. Бургомістром обирався той, чию бороду обирало ЦЕ. Так хто їх обирав?

 

  1. Весь світ облетіла звістка про народження шотландської овечки Доллі, зачатої в пробірці. А яку тварину примудрилися зачати у пробірці та призвести на світ у 2007 р. у Тайланді?

 

  1. Армейские звания в порядке старшинства таковы: лейтенант, старший лейтенант, капитан, майор, подполковник, полковник. Почему звания высшего офицерского состава (генерал-майор, генерал-лейтенант, генерал-полковник) идут в другой последовательности?

 

  1. Одна невтішна вдова наказала вибити на могилі свого чоловіка напис: «Моя печаль так велика, что я не могу вынести её». Пройшов час, вона вийшла заміж. У зв’язку з цим до попереднього напису додали ще одне слово. Яке?

 

  1. Сліпий побачив зайця, а безногий спіймав його. Назвіть це одним словом.

 

  1. Які  мирні кораблі  мають не капітанів, а командирів?

 

9.               У республіці  Конго була виготовлена монета, на якій був зображений маяк. Особливістю цієї грошової одиниці є те, що її важко загубити. Чому?

 

10.           Гренландський парламент нарешті видав закон про заборону водіння у нетверезому стані… Чого?

 

11.           У Росії  цей мінерал назвали гірським льодом. В одному з давніх рукописів він називається  «фитильным камнем». Його назва грецькою означає «неугасимый, неразрушимый». А як ми його називаємо зараз?

 

12.           Меркурій, Венера, Земля, Марс, Юпітер, Сатурн, Уран, Нептун, Плутон. Чому планети названі саме у такому порядку?

 

13.           Весняний – Арктур, Денебола и Спика, зимовий – Бетельгейзе, Процион і Сириус, літньо-осінній – Вега, Денеб і Альтаир. Яким словом  називаються ці групи зірок?

 

14.           Коли європейці привезли її на Таїті, то остров’яни, які ніколи раніше не бачили подібного, назвали її свинею із зубами на голові. Як її називаємо ми?

 

15.           В гірській Шорії овець стрижуть два рази на рік: весною та восени. З весняної шерсті в’яжуть рукавиці, светри, носки, а осіння йде тільки на войлок. Чим вона відрізняється від весняної?

 

16.           Як ви вважаєте, чому птахи для відльоту восени вибирають холодний день, а весною прилітають обов’язково у теплий?

 

17.           Процес кристалізації   льоду іде з виділенням тепла. Тому восени часто можна побачити на тонкому льоду гріючихся… Кого?

 

18.           Кожної осені іспанські селяни великими літерами пишуть на боках своїх корів слово «vaca» (корова). Навіщо?

 

19.           У лелеки – 2, у грача – 3, у колібрі – 200. Чого?

 

20.  Постіль – це те, що стелють. Простиня – це те, що простирають, розкладують. Покривало – це те, чим покривають. А що ж серед сучасних постільних приналежностей  натягують?

 

Переглядів: 130 | Додав: CDUT_ADMIN | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]