Головна » Статті » Мої статті

Обласні змагання з туризму та краєзнавства 19-21 червня 2013 року

НА ГОСТИННІЙ ПОБУЗЬКІЙ ЗЕМЛІ…

   19-21 червня 2013 року, в мальовничому куточку Кіровоградщини, на березі Південного Бугу між селами Вітольдів Брід та Зелена Левада пройшов XXVI Чемпіонат області зі спортивного туризму серед школярів і гуртківців позашкільних навчальних закладів та XV обласний зліт юних туристів-краєзнавців, активістів руху учнівської молоді «Моя земля – земля моїх батьків». Захід став підсумком роботи керівників гуртків з туристсько-краєзнавчого напрямку за рік та був проведений комунальним закладом «Кіровоградський обласний центр туризму. краєзнавства та екскурсій учнівської молоді» (директор – Михайлюк А.В.).

   Цей чудовий куточок Кіровоградщини був обраний не випадково, адже в цьому році Побузькому ЦДЮТ 30 років. Всі ці роки тренерсько-викладацький склад центру робить все можливе, щоб охопити якомога більше учнівської молоді туристсько-краєзнавчою роботою в районі, використовуючи набутий досвід, накопичений упродовж років для виховання особистості дитини. І місцевість ця є досить унікальною, адже на початку 2000-х років тут проводились археологічні розкопки, метою яких було вивчення історичного минулого краю. Унікальною є і та скеляста місцевість, де саме проводились змагання, поблизу Зміїного яру, інформації про який дуже мало.
У змаганнях прийняли участь близько 120 учасників з різних куточків Кіровоградщини. Молодь урочисто вітали – директор КЗ «КОЦТКЕУМ» - Михайлюк А.В. начальник Голованівського відділу освіти – Коломийчук М.А., голова Побузької селищної ради – Слободяник С.П., директор Побузького ЦДЮТ – Лісовенко К.О. та вихованці гуртків Побузького ЦДЮТу з театральної студії «Дзеркало» - керівник Трубіна З.Д. і «Естрадний спів» - керівник Цьосенко Ю.М.. Поважним гостем заходу був заступник директору Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді - Наровлянський О.Д. Головними суддями змагань були – Дудкін А.І. (керівник гуртка Побузького ЦДЮТ) та Гаврилюк М.М. (методист краєзнавчого відділу Центру).
       Змагальні дні пролітали миттєво. Програма змагань була дуже насиченою та цікавою. Діти мали можливість випробувати свої сили у трьох складних але і цікавих дистанціях: «Особиста смуга перешкод», «Командна смуга перешкод» та «Естафета зв'язок», які підготували для змагань педагоги Побузького ЦДЮТ Дудкін А.І. та Турпак С.А. Переможець визначався за результатами цікавої та найбільш наближеної до реального пішохідного походу дистанції «Командна смуга перешкод».
Поряд з юними спортсменами змагалися і юні краєзнавці. Діти отримали нагоду розкрити свій науковий потенціал в роботі за напрямками краєзнавчих досліджень – «Творчих майстернях», випробувати свій спортивний потенціал у змаганнях з виду «Туристсько-краєзнавчий маршрут» та показати свої творчі здібності у «Конкурсній програмі», яка складалася з чотирьох цікавих конкурсів: конкурсу представлення команди, фольклорно-етнографічного конкурсу «Весільний обряд», конкурсу української народної пісні та конкурсу репортажів про зліт.
       Команди-учасниці з великим запалом змагалися між собою, адже перед ними постало нелегке завдання бути одночасно і спортсменами-туристами, і юними науковцями, і навіть акторами, яки проявили не тільки артистичність, а й акторську майстерність.
      Всі види змагань були кваліфіковано оцінені професійною суддівською колегією, до складу якої ввійшли і представники з різних районів Кіровоградщини – керівники та представники команд. Переможці показали досить високі результати та були нагороджені кубками, грамотами і медалями.

     Перше місце виборола команда обласного центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді, друге місце - команда Побузького ЦДЮТу, третє - команда Новгородківського району.

     Варто зазначити, що подібні заходи є дуже важливими для сучасної молоді, так як вони мають вагомий вплив на розвиток молодіжної ініціативи, популяризацію серед учнівської молоді здорового способу життя та удосконалення прийомів та навичок туристсько-краєзнавчої роботи в області.

Категорія: Мої статті | Додав: CDUT_ADMIN (21.10.2013)
Переглядів: 545 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]